Lékaři v Olomouci vytahovali o Štědrém dnu kost z krku pěti lidem

Rybí kost z krku vytahovali o Štědrém dnu lékaři Fakultní nemocnice Olomouc pěti lidem. Na urgentním příjmu ošetřili 30 pacientů s méně závažnými problémy.

V porodnici přišlo na svět devět dětí, sedm děvčátek a dva chlapci. „Letošní Štědrý den patří mezi standardní, na takový nápor jsme zvyklí“, řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.
Dodal, že podle zkušeností lékařů je pravděpodobné, že počet případů uvízlých kostí v krku se v dalších dnech ještě zvýší, až budou lidé dojídat ryby, které jim zbyly ze štědrovečerní večeře. Na urgentním příjmu lékaři podle Havrlanta pomáhali například lidem s bolestmi břicha po přejedení nebo pacientům, kteří se opařili při vaření.
Napilno měli i lékaři prostějovské nemocnice. Zdejší ušní, krční a nosní ambulance ošetřila během Štědrého dne 25 pacientů, jednoho s uvízlou kostí v krku. „Jednalo se většinou o pacienty s onemocněním horních dýchacích cest a o děti se záněty uší. Velký počet pacientů očekávají lékaři i dnes,“ řekla ČTK Radka Miloševská, mluvčí skupiny Agel, pod kterou nemocnice patří.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.