Plzeňští fotbalisté se zapsali do registru dárců kostní dřeně

Fotbalisté Plzně se dnes zapsali do Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD). Deset hráčů vedoucího ligového celku tak v případě potřeby věnuje svou kostní dřeň pacientům s leukémií či jinou závažnou poruchou krvetvorby.

„Nebylo o čem přemýšlet. Můžeme pomoci dobré věci, takže akci jsme si všichni vzali za svou,“ řekl pro plzeňský web Stanislav Tecl. „Šance, že někdo z nás bude vytipován jako reálný dárce, je dle všeho velmi malá, ale přesto má akce smysl,“ přidal čtyřiadvacetiletý útočník.
Hráči Viktorie, kteří do největšího registru v ČR poprvé vstoupili před třemi a půl lety, nejprve museli za pomoci odborníků z ČNRDD splnit všechny administrativní povinnosti jako například vyplnění vstupních dotazníků, poté následoval odběr krve pro testy a zanesení do databáze.
„Žíly mám dobré, nebyl problém. Pokud bych byl vybrán, budu samozřejmě k dispozici. Zdraví je vždy na prvním místě a to vnímáme všichni stejně,“ konstatoval obránce Roman Hubník. „Koukat se na to nemusím, ale špatně se mi nedělá. Během kariéry se každý hráč s bílými lékařskými plášti bohužel často potkává, takže jsme vyděšeni opravdu nebyli,“ přidal záložník Jan Kovařík.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.