Australská blogerka lhala, že měla rakovinu

„Všechno to byla lež.“ Tímto prohlášením, které dnes zveřejnily sdělovací prostředky po celém světě, se jako domeček z karet zhroutil příběh populární australské blogerky Belle Gibsonové, propagátorky zdravé stravy a cvičení. 

Gibsonová totiž tvrdila, že právě díky těmto metodám porazila rakovinu. Nyní ale šestadvacetiletá autorka knihy The Whole Pantry (celozrnná spižírna) přiznala, že veškerá tvrzení o rakovině si vymyslela.
„Ne, nic z toho není pravda,“ řekla v rozhovoru s listem The Independent. Podle původního příběhu Gibsonová odmítla tradiční způsob léčby rakoviny a rozhodla se raději léčit sama s pomocí nutriční síly vybraných potravin, cvičení a alternativních terapií.
Své údajné pokroky proti rakovině líčila na Instagramu, popsala v kuchařské knize The Whole Pantry a pro ty, kdo by ji chtěli napodobit, vytvořila také aplikaci The Whole Pantry App. V roce 2013, kdy s tímto příběhem vyrukovala, si získala značný počet stoupenců. Když se ale objevily první pochybnosti a požadavky, aby zveřejnila důkazy o diagnóze, odmítla.
Falešný příběh jí pomáhal ke zvýšení prodeje aplikace; Gibsonová přitom tvrdila, že věnovala v přepočtu téměř šest milionů korun různým charitám. Po údajných darech se ale novinářům nepodařilo najít ani stopu.
„Pořád v hlavě přeskakuju mezi tím, co si myslím, že jsem prožila, a mezi tím, co je skutečnost,“ řekla Gibsonová australskému časopisu Women’s Weekly, který s ní dnes zveřejnil rozhovor. „Prožila jsem to a zároveň neprožila.“
„Nežádám o odpuštění,“ dodala v rozhovoru s Women’s Weekly. „Byla bych ráda, kdyby si lidé řekli: ‚Koneckonců, je to jenom člověk‘.“
Její kniha receptů byla mezitím stažena z prodeje a společnost Apple stáhla ze svého on-line obchodu také její aplikaci. Zatím není jasné, zda bude mít její podvod nějaké právní následky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.