Už přes rok se snažím neúspěšně získat průkaz ZTP. Co s tím mám dělat?

ilustrační foto: Photorack

Dotaz:  Je mě 62 let a mám řadu zdravotních problémů.. Kvůli tomu mě nikdo nikde nezaměstná. Žádost o ZTP řešíme neúspěšně již rok a dva měsíce a stále zamítavé stanovisko. Co s tím mám dělat? Podat žaloby? nebo jak mě můžete celou věc vyřešit k zdárnému konci?

ilustrační foto: Photorack

Dotaz: Přišel jsem o 6 článků levé ruky což odpovídá velmi špatné uchopové možnosti – to je 1 bod k ZTP 2. Mám již delší čas (od roku 1986) velmi špatnou levou nohu po těžké zlomenině patní kosti problémy s chůzí do dnes a čím dál horší. Po operaci žil a cév v listopadu 2013 mám velký problém i s pravou nohou přesně s kolenem pravé nohy a od této operace musím používat (zatím jednu) francouzskou hůl bez ní se ani nehnu. Bolesti,křeče a jiné časté problémy mě trápí skoro denně u obou končetin (nohou). Dále mám téměř 83% hluchotu oboustrannou. Od uvedené operace 2013 problém s tlakem a přes časté upozorňování se mnou nikdo nic nedělá. Mám až padající kolapsové stavy a můj obvodní lékař na vše odpovídá, že je to dobrý nebo že se to srovná, že je zbytečné s tím něco dělat a ani jednou mě nezměřil ani tlak od uvedené operace. Je mě 62 let. Kvůli všem těmto zdravotním problémům a věku mě nikdo nikde nezaměstná. Žádost o ZTP řešíme neúspěšně již rok a dva měsíce a stále zamítavé stanovisko. Co s tím mám dělat? Podat žaloby? nebo jak mě můžete celou věc vyřešit k zdárnému konci?

Odpověď:
Z popisu celé Vaší situace lze pochopit, že Váš ošetřující lékař evidentně zanedbává péči. Bylo by proto asi nejrozumnější, když si najdete nového ošetřujícího lékaře. Dodáte mu všechny zdravotní správy od specializovaných lékařů, kteří Vás předpokládám s Vašimi zdravotními obtížemi léčí a následně si zkusíte o průkaz ZTP zažádat znovu.
Mnohdy totiž nemusí být největší příčina toho, že nezískáte průkaz ZTP v Lékařské posudkové službě ČSSZ, ale ve zdravotní dokumentaci, kterou LPS obdrží právě od Vašeho lékaře. Je ideální, když ošetřující lékař dodá ke zdravotní dokumentaci také aktuální lékařské zprávy od specializovaných lékařů.
S ohledem na Váš zdravotní stav se dá jedině doporučit, abyste si zažádal i o invalidní důchod, což by Vám mohlo pomoci řešit potíže se zaměstnáním.

Jiří Marek
invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.