MPSV se chce podílet na transformaci systému ochrany dětí

ilustrační foto: atp_tyreseus Flickr.com

Ve středu 27. května se v Americkém centru v Praze konala debata u kulatého stolu na téma „Spolupráce klíčových aktérů na procesu transformace systému péče o ohrožené děti“, který uspořádala platforma Vteřina poté.

Diskuze se zúčastnila náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku Zuzana Jentschke Stőcklová, přítomným hostům představila chystané Memorandum o spolupráci ministerstev v oblasti sociálně-právní ochrany dětí.

Zdůraznila důležitost velmi úspěšné spolupráce s kraji a snahu o sloučení současného roztříštěného systému ochrany dětí v České republice. Představila také koncepci sociálního bydlení, kterou MPSV v tuto chvíli dokončuje, a na kterou bude následně navazovat návrh zákona o sociálním bydlení. Jeho součástí bude rovněž vymezení standardů bydlení.

„Pokud bude tento zákon schválen, nebude se již v budoucnu stávat, že budou děti odebírány proto, že rodiče nebudou mít kde bydlet. Zároveň ale nebude možné, aby byla rodina s dětmi umístěna do nevyhovujícího bytu,“ uvedla náměstkyně Zuzana Jentschke Stőcklová.

MPSV chystá i další opatření na podporu rodin, a tím bude zákon o zálohovaném výživném.
„Nemůžeme čekat, až se státu podaří výživné vymoci, je třeba hlavně zaopatřit dítě,“ říká náměstkyně.
Na závěr se zmínila o probíhajícím vyjednávání s Ministerstvem financí, které by mělo přinést více peněz na strategii a prevenci boje proti sociálnímu vyloučení.

Tisková zpráva MPSV
ilustrační foto: atp_tyreseus Flickr.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.