Sbírka zaplatí chlapci asistenta

Co je to vzájemná podpora, se tentokrát mohou naučit dospělí od dětí. Peníze z veřejné sbírky u příležitosti Dětského bazárku dostane malý Pavel, prvňák ze základní školy Bohuslava Martinů v Hodoníně.

Je mu sedm let, trpí autismem a má problémy s řečí. Bez pomoci se neobejde. „Pavlíkova rodina má ještě jednoho postiženého chlapečka, a pro jejich maminku je toho teď vážně hodně,“ řekla vedoucí Odboru sociálních služeb v Hodoníně Michaela Klepáčová, která sbírku pořádá.
Na pomoci pro chlapce se domluvila s Osobní asistencí centra pro rodinu a Dětským rehabilitačním stacionářem Vlaštovka. Dětský bazárek se bude konat v pátek šestadvacátého června na prostranství před zimním stadionem v Hodoníně. Děti si takto mohou vzájemně vyměnit nebo darovat své hračky. „V parku umístíme kasičku. Kdo věnuje alespoň dvacet korun, dostane razítko. Kdo jich nasbírá nejvíc, získá od města hlavní cenu. Dále budou připravené drobnější odměny, jako lízátka nebo třeba tužky,“ prozradila Klepáčová.
Na konci akce pořadatelé kasičku otevřou a v šest hodin večer vyhlásí vybranou částku. „S rodiči chlapce jsme se domluvili na tom, co potřebují nejvíce. Za peníze, které dárci ve veřejné sbírce odevzdají, zaplatí asistenta pro svého syna,“ dodala Klepáčová. Posláním osobní asistence je pomoci rodinám, které pečují o dítě se zdravotním hendikepem.

Hodonínský deník
http://hodoninsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.