Startuje Czech Open tělesně postižených

Olomoucký atletický stadion hostí mezinárodní mistrovství ČR

Olomouc – Tradičně silné obsazení hlásí Czech Open tělesně postižených atletů. Stadion TJ Lokomotiva v Olomouci dnes a zítra hostí prestižní mezinárodní mistrovství České republiky, kterého se zúčastní závodníci z patnácti zemí světa.

„Jedná se o jeden z největších mítinků v Evropě pro tělesně postižené. V Olomouci se představí 162 závodníků z patnácti zemí celého světa,“ říká ředitel závodů Pavel Vrzala. Na Hané se tak představí kromě domácích nadějí také handicapovaní atleti z USA, Ruska, Iráku, Alžírska nebo Uzbekistánu.

„Na startu bude spousta závodníků, kteří mají ve své sbírce medaile z mistrovství Evropy, mistrovství světa a paralympiád,“ upozornil Pavel Vrzala.

Z českých reprezentantů nemůže v Olomouci chybět Eva Kacanu. Závodnice místního atletického klubu, která je mistryní světa a paralympijskou vítězkou ve vrhu koulí, se bude chtít ukázat doma v co nejlepším světle.

Představí se i František Serbus, mistr světa a paralympijský vítěz v hodu kuželkou. Ve vrhačském sektoru se objeví i čeští reprezentanti Jan Vaněk, Radim Běleš a Dušan Grézl. V soutěži žen bude patřit mezi favoritky Eva Berná, která je držitelkou letošního nejlepšího světového výkonu ve vrhu koulí.

Mezi cizinci se do skupiny favoritů řadí slovenský oštěpař Marek Margoč, chorvatský koulař Mladen Tomič nebo ruská dálkařka Irina Ručkina. O skvělý výkon bude usilovat i polský diskař Janusz Rokicki, který umí své sportovní náčiní poslat za pětačtyřicet metrů.

MIROSLAV MAZAL
28.08.2015
Olomoucký deník
http://www.olomoucky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.