V Janských Lázních slavili zahájení sezony, ale i úspěchy tělesně postižených stolních tenistů

rené tauš

Začátek měsíce června přilákal do Janských Lázní tisíce návštěvníků. Zahajovala se tam nová lázeňská sezona a místní klub stolního tenisu tělesně postižených sportovců pořádal jubilejní 20. ročník Poháru města Janské Lázně a Středoevropský pohár 9. ročníku Ligy bez bariér.

Deset kolektivů ze čtyř států Evropy

Zábavných vystoupení, která byla při zahájení připravena, si v přestávkách mezi zápasy užívali i stolní tenisté z Česka a celé Evropy, kteří se do Janských Lázní sjeli kvůli dalšímu ročníku oblíbené tenisové soutěže pro handicapované sportovce. „Soutěže pro stolní tenisty s tělesným postižením pořádáme už dvacet let a těší nás pravidelně velký zájem sportovců i široké divácké veřejnosti. V Poháru města Janské Lázně letos soutěžilo 74 hráčů ve 20 tříčlenných družstvech, z toho 10 kolektivů přijelo ze čtyř zahraničních evropských států,“ sdělil Petr Bureš, předseda pořádajícího oddílu stolního tenisu v Janských Lázních.

Nechyběl ani reprezentační tým

V soutěži se letos nejlépe vedlo družstvu TJ Jičín, které ve finálovém utkání porazilo výsledkem 4:2 první družstvo TJ Labe Kolín a vyhrálo tak turnaj v Janských Lázních již podeváté. V souboji o třetí místo se utkala překvapení letošního ročníku, družstva TJ Čechie Hradec Králové a TJ ZPS Sokol Lhůta. Po velmi vyrovnaném průběhu putoval pohár za třetí místo do Hradce Králové.

V rámci turnaje se představilo i reprezentační družstvo Českého svazu mentálně postižených sportovců, které skončilo na 13. místě. Osmi zúčastněným týmům včetně jednoho slovenského, v němž své tenisové umění předvedl i člen slovenského stříbrného družstva z paralympiády v Londýně Miroslav Jambor, se výsledky započetly do bodování 9. ročníku Ligy bez bariér, která probíhá celoročně na území České republiky, a letos vyvrcholí ještě dvěma zápasy v Jičíně a Praze Čakovicích.

Pořádání mezinárodní soutěže pro stolní tenisty s tělesným postižením v Janských Lázních podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového programu Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů.

„Konání soutěže ve stolním tenise jsme podpořili proto, že pravidelně spojuje handicapované sportovce z různých států Evropy. Ti si díky ní mohou poměřit síly na mezinárodní úrovni a vyměňovat cenné zkušenosti i postupy. Jejich nadšené soupeření bylo inspirující pro nás i pro všechny přítomné diváky,“ řekla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Krkonošský deník
http://krkonossky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.