Handicapovaní atleti z celého světa soutěžili na Hané

foto: Flickr.com

Více než 160 tělesně postižených atletů z 15 zemí světa změřilo své síly na 9. ročníku mítinku Czech Open handicapovaných sportovců, který se konal v Olomouci.

Závodníci předváděli vynikající výkony v celkem jedenácti atletických disciplínách, mezi kterými nechyběly sprinty ani běhy na střední tratě, hody diskem a oštěpem, skoky do dálky či vrh koulí.
„Do Olomouce letos přijeli vynikající borci z celého světa včetně některých pravidelných účastníků a medailistů z paralympiád. K vidění byly krásné výkony. Ty však na akcích tohoto typu nebývají zdaleka nejdůležitější. Czech Open se vymyká jedinečnou atmosférou mítinku, na nějž se sjíždějí sportovci se společnou touhou překonávat svůj fyzický handicap a hranice. A ta formuje opravdu silná přátelství a vzájemnou podporu,“ konstatoval předseda pořádajícího Atletického klubu Olomouc Miroslav Hrabal.
Na Czech Open padl i jeden světový rekord, a to v hodu oštěpem, o který se postaral irácký atlet Abdulraheem Kovan. Hodně napínavý byl mužský vrh koulí, kde se nakonec Aleš Kisý postaral o zisk titulu pro domácí publikum.

Právo

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.