Firma v USA zabývající se bionikou pomůže zraněným syrským dětem

umela-ruka-roboticka

Americká nevládní organizace Limbitless pošle do Sýrie 75 bionických končetin. Jsou určeny dětem, které přišly ve válce o nohu nebo ruku.

Pomůcky vyrábí 3D tiskárna, takže jejich produkce je rychlejší a také levnější.

Jak informoval izraelský server Ynet.news, firmu Limbitless založili absolventi univerzity na Floridě. Vyrobili už protézy pro sedm dětí v USA a do Vánoc připraví další pro 12 jiných dětí.
S pomocí 3D tiskárny je možné vyrobit náhradu ruky do šesti týdnů a celé paže pak do tří měsíců. Protézy fungují na základě myoelektrických senzorů, které reagují na vzruchy ve svalu a umožňují pohyb protézy. Jedna náhrada paže stojí 350 dolarů (8400 korun) a její plastové části mohou být levně vytvarovány znovu podle toho, jak dítě poroste.
V čele Limbitless stojí čerstvý absolvent univerzity Albert Manero, který reaguje na informace, jež se k němu dostaly o syrských dětech. Mezi 250.000 oběťmi syrské války je 12.000 dětí. Z uprchlíků v cizině je 1,2 milionu dětí a tři miliony malých Syřanů jsou na útěku v Sýrii. Mnozí nechodili do škol čtyři roky. Existují zprávy o dětech zraněných takzvanou barelovou municí, která je nebezpečná pro civilisty, protože není přesná a je mimořádně ničivá.
„Je to vizionář a má soucit. Je mu teprve 25 let, ale je mimořádně bystrý a dokázal srazit cenu protéz,“ řekla o Manerovi Jan Maren Innesová z americké organizace MedChild. Toto pracoviště poskytuje v USA služby dětem, které potřebují speciální pomůcky.
V červnu MedChild dopravila do Bostonu devítiletého Syřana Ahmada a jeho otce. Chlapec přišel při bombardování v Sýrii o ruku a po šest měsíců bude žít v rodině amerických muslimů. MecChild kryje všechny náklady i na protézu a až do 18 let bude mít Ahmad možnost konzultací s odborníky.
Limbitlees a MedChild chtějí spojit síly, i když firmy vědí, že pomoci mohou jenom zlomku postižených dětí. „Chceme rozvíjet svou technologii a pomáhat dětem na celém světě. Zlepšujeme se každým dnem,“ řekl Manero.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.