Vozíčkáři předvedou jak umí válet stolní tenis

rené tauš

Vozíčkářského turnaje ve stolním tenise se letos zúčastní 46 sportovců. V centrum handicapovaných sportovců z celé republiky i zahraničí se opět promění město Cheb.

Cheb – Zítra, v sobotu 25. června, od 8.30 hodin se zde už poosmnácté odehraje mezinárodní turnaj vozíčkářů ve stolním tenise CHEB OPEN. Klání ozdobí také sportovci z Německa a Rakouska.

„Našeho turnaje se tentokrát zúčastní 46 hráčů,“ uvedl pořadatel Tomáš Harant ze Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu Cheb. „Sice nepřijede mistr světa 1998, stříbrný olympionik z Atlanty, Athén 2004 a zlatý z OH Sydney 2001 M. Štefanu (jednotlivci – paraplegik), ale za to mistr světa 1998, stříbro z OH Sydney 2001 M. Zvolánek (čtyřhry -kvadruplegik). Dále medailisté z mistrovství Evropy Jaroslav Hadrava, Jiří Suchánek a nadějní hráči reprezentující Českou republiku. Jiří Suchánek bude naši republiku reprezentovat i na paralympiádě v Riu de Janieru,“ radoval se z toho, že u šestnácti stolů se sejdou špičky tohoto sportu. A chybět nebudou ani ženy. „Těch se letos zúčastní šest,“ přiblížil Tomáš Harant. Z našeho regionu se účastní šest hráčů.

CHEB OPEN se odehraje na šestnácti stolech ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Chebu způsobem skupin obvyklých na mezinárodních turnajích. Budou se hrát také odpoledne čtyřhry.

V rámci turnaje se uskuteční celorepublikový turnaj – 18.ročník, který je bodovaný, určený pro handicapované sportovce všech kategorií, výkonnosti, věku a započítává se do celostátního žebříčku.

Bojovat se bude ve třech výkonnostních kategoriích A,B,C.

kategorii C si může zahrát kdokoliv – pro začátečníky, kdo chtějí i poprvé zkusit si zahrát. Hráči spojí také se sportem i prodloužený víkend s poznáním našeho města a chebského regionu. Po ukončení turnaje následuje přátelské posezení. Turnaj zahájí starosta města Cheb Ing. Petr Navrátil, případně další zástupci.

„Zvláštní poděkování patří sběračům míčků, hlavně z řad žáků a studentů, kteří v době svého volna přijdou pomáhat. Dále oddílům stolního tenisu Jiskra Aš, Luby a Gymnázium Cheb za zapůjčení stolů,“ dodal Tomáš Harant.

CHEB OPEN se uskuteční v TJ Lokomotiva Cheb v sobotu 25. června od 8.30 hodin do 17 hodin

Sokolovský deník
http://sokolovsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.