Opilý vozíčkář vrazil do auta policistů. Ti ho už dobře znají

Neobvyklý případ v těchto dnech řešili brněnští policisté, když do služebního auta jedné z hlídek narazil opilý muž na invalidním vozíku.

Brno – „Policejní hlídka ve služebním autě stála na semaforu v Reissigově ulici, když náhle zezadu do auta narazil invalida na vozíku,“ informovala včera o případu mluvčí brněnských policistů Andrea Straková.

Muž nakonec z nehody nevyvázl bez zranění. Spadl při ní totiž na zem a poranil si čelo. Vozíčkář putoval na ošetření do Úrazové nemocnice. „Za jeho přestupkové jednání mu nyní může hrozit tučná pokuta,“ varovala policejní mluvčí.

Příčinu večerní nehody odhalila hlídka už na místě. „Vozíčkář byl zjevně podnapilý. Policisté z bouraného auta mu tedy provedli dechovou zkoušku. Ta ukázala, že měl jednašedesátiletý muž přes tři promile,“ upozornila Straková. Invalidu brněnští policisté přitom dobře znají. „Před dvěma lety mu policejní hlídka pomáhala z řeky v Bystrci, kam spadl. A stejně jako tentokrát mohl za tehdejší nehodu alkohol,“ vzpomněla Straková. Do třetice měl muž co do činění s policií loni v březnu. Tehdy mu hlídka udělila blokovou pokutu za veřejné pohoršování. „Vozíčkář ležel opilý a nahý na lavičce na zastávce brněnské městské hromadné dopravy,“ doplnila Straková.

Brněnský deník
http://brnensky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.