Karel Gott dnes byl na plánované operaci břicha, cítí se dobře

Karel Gott dnes podstoupil plánovanou operaci břicha, která by měla uzavřít jeho onkologickou léčbu. Fanouškům vzkázal, že se cítí dobře, informovala zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová.

Lékaři začátkem loňského listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu. Koncem února prodělal poslední chemoterapii a pozdější vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění zcela vymizelo.

Šestasedmdesátiletý Gott na konci dubna německému listu Bild řekl, že jeho rekonvalescence po léčbě nádorového onemocnění postupuje pomaleji, než předpokládal. Dodal, že má stále velké problémy s dechem. „Na zpívání a návrat na jeviště nelze ještě dlouhou dobu pomýšlet,“ citoval Bild zpěváka.

Gott v loňském roce získal počtyřicáté Zlatého slavíka, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Populární zpěvák kvůli onemocnění zrušil naplánované koncerty.

1 komentář

  1. No moc dobře se necítí, to není zase tak banální zákrok, ty dva konce střeva se musely zase sešít a sešít se musel i otvor v břiše, bolesti samozřejmě cítí, je pod clonou antibiotik, bude se muset obnovit prirozená střevní mikroflóra, do té doby budou poruchy trávení, nebude mu dobře… ale je rád, že to má za sebou

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.