Podpořili naději malého Milánka na uzdravení

Před čtyřmi lety se Řezáčovým přihodila vážná dopravní nehoda, která otřásla životem mladých rodičů i jejich tehdy dvouletého syna Milánka. Jedinou nadějí na zlepšení jeho vážného zdravotního stavu je speciální, finančně náročná terapie.

Pozďatín – Pomoci sehnat peníze se mu rozhodla obec Pozďatín na Třebíčsku, která pořádá benefiční hudební festival Pozďatínské Rockování, a také uživatelé mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem.

Děsivě vypadající dopravní nehodu na sklonku roku 2011 tříčlenná rodina sice přežila, ale všem jejím členům zůstaly doživotní následky. Otec Milan se pohybuje pouze pomocí berlí, maminka Lenka je upoutaná na invalidní vozík. O dnes již šestiletého Milánka, který po zranění hlavy zůstal uvězněn v takzvaném vegetativním komatu a sám jen dýchá, tak pečují především prarodiče. Jedinou nadějí na zlepšení jeho stavu je finančně náročná Klim Therapy. Jedná se přitom o specializovanou pohybovou terapii pro děti od 2 do 17 let, propojující několik procedur vedoucích k výjimečným výsledkům u vážně zraněných nebo nemocných dětských pacientů.

Proto se rozhodla zasáhnout obec Pozďatín a s pomocí třebíčské agentury uspořádala benefiční hudební festival Pozďatínské Rockování. „Jsme rádi, že nás v pomoci Řezáčovým podpořilo tolik dobrých lidí, kterým není jejich nešťastný osud lhostejný. Tahounem festivalu se stala kapela Mňága a Žďorp, již doplnily skupiny z okolí Rock String, Svěrák 3, Bagr a Matador i početní návštěvníci naší akce. Z každé prodané vstupenky jsme Milánkovi věnovali 30 korun, další peníze se vybraly do kasiček ještě během celého sobotního večera. Obrovskou podporu prokázala i veřejnost prostřednictvím mobilní aplikace EPP Pomáhej pohybem,“ řekl Jaroslav Musil, místostarosta Pozďatína a pořadatel benefiční akce Pozďatínské Rockování.

K výtěžku z Pozďatínského Rockování v hodnotě 22 000 Kč přidal částku 10 732 Kč Mikroregion Horácko, 10 000 Kč nedaleká obec Číměř, 10 000 Kč třebíčská společnost Okna&Company a 50 000 Kč Nadace ČEZ za vysportované body od sportovců s nainstalovanou aplikací EPP Pomáhej pohybem ve svém telefonu. „Je to velmi silný příběh a jsem moc ráda, že uživatelé naší aplikace se rozhodli zabojovat a peníze pro nemocného Milánka vysportovali neuvěřitelně rychle. Společně se všemi zúčastněnými a pořadateli doufáme, že získané peníze pomohou Milánkovi v jeho náročné cestě za uzdravením,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková. Celkem se tedy podařilo pro rodinu shromáždit 102 736 Kč!

Podpořit vybraný veřejně prospěšný projekt prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem je velmi jednoduché. Stačí si ji nainstalovat do svého telefonu a pomocí vlastního pohybu generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění ve finanční příspěvek. Aplikace zaznamenává hned několik druhů aktivit, jako například běh, chůzi, jízdu na kole nebo tanec. Funguje také jako klasický sporttracker, který generuje statistiky osobních výkonů dle několika hledisek. Celkem už s aplikací EPP Pomáhej pohybem pomáhá více než 176 tisíc lidí.

Jiří Bezděk
Třebíčský deník
http://www.trebicsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.