Udělování Ceny Olgy Havlové letos nově doplní i Cena veřejnosti

foto: MorgueFile

Udílení Ceny Olgy Havlové bude letos poprvé provázeno hlasováním veřejnosti. Z nominovaných osobností budou lidé vybírat svého favorita, který obdrží Cenu veřejnosti.

V tiskové zprávě o tom dnes informoval Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Výsledky ankety organizátoři vyhlásí 29. května na slavnostním večeru v Černínském paláci v Praze.

„Rozhodli jsme se pro tuto inovaci především proto, že chceme lidem více přiblížit tyto neuvěřitelně silné osobnosti, které přes své postižení neztrácí životní elán, ale naopak jej dodávají druhým,“ vysvětlila důvody pro zapojení veřejnosti do hlasování ředitelka nadace Monika Granja.

Kandidáty na letošní Cenu Olgy Havlové mohou jednotlivci a organizace nominovat do 10. dubna prostřednictvím internetu. O ocenění rozhodne porota pověřená správní radou nadace. Od 10. dubna do 15. května bude na webu otevřeno veřejné hlasování o Cenu veřejnosti.

Ocenění bylo poprvé uděleno v roce 1995 z podnětu Olgy Havlové s cílem upozornit na život lidí se zdravotním postižením, kteří se vyrovnali se svým handicapem a pomáhají druhým. Bronzovou sochou Povzbuzení od Olbrama Zoubka odměnila Nadace Olgy Havlové laureáty již dvaadvacetkrát. Loni ji získal nevidomý fotograf Václav Fanta.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.