Kardiologové ve Francii na Valentýna připomínalií prospěšnost sexu

foto: Flickr.com

Svátek svatého Valentýna je dobrou příležitostí připomenout blahodárné účinky sexu na lidské zdraví, a to i na funkci srdce. U příležitosti svátku zamilovaných to uvedla Francouzská kardiologická federace.

Sexuální styk v rovině kardiovaskulární umožňuje zbavit se toxinů, zvyšuje srdeční rytmus, aktivuje krevní oběh a posiluje srdeční sval. Platí to podle federace i pro většinu lidí s nemocným srdcem. Oproti zaběhlým představám mohou totiž pacienti zpravidla dál praktikovat sex a využívat jeho dobrý vliv na srdeční činnost, jen by se měli poradit se svým lékařem.

Federace kardiologů také připomněla, že pravidelná sexuální aktivita prospívá lidskému organismu i jinak. Zejména má relaxační účinky, působí proti depresi a bolesti, a také umožňuje vylučovat takzvané hormony štěstí. Ti, kteří raději jezdí výtahem než chodí po schodech, to mohou napravit sexem – z pohledu vydané energie soulož odpovídá svižnému vyběhnutí do druhého patra.

Deník Nice-Matin mužům a ženám doporučil, aby prohlášení Francouzské kardiologické federace použili jako argument pro své partnerky a partnery, kteří by se vyhýbali sexu, například kvůli bolení hlavy. „Už žádné výmluvy a honem na to,“ dodal tento regionální francouzský deník.