Operace zbavila Lucii Bílou brýlí. Měla pět dioptrií

ilustrační foto: Photoxpress

Václav Klaus, Aneta Vignerová, Tomáš Baťa nebo Monika Leová – to je jen hrstka známých osobností, které svůj zrak svěřily světově uznávanému očnímu chirurgovi Pavlu Stodůlkovi. Do jejich řad se aktuálně přidala i zpěvačka Lucie Bílá. Ta podstoupila operaci, která ji zbavila dioptrií.

„Druhé oči“ používá kolem šesti milionů Čechů a stále větší počet z nich se rozhodne řešit problémy se zrakem operací. „Lucie Bílá používala brýle převážně na střední a blízké vzdálenosti. Na naší oční klinice ve Zlíně jí byla v polovině března do oka implantována trifokální nitrooční čočka, která jí nyní umožňuje pohodlné vidění na všechny vzdálenosti. Člověk, který má v oku implantovanou trifokální nitrooční čočku, vidí dobře do dálky, na čtení i na střední vzdálenosti. Bez brýlí se tak obejde i při práci na počítači nebo ručních pracích,“ popsal Pavel Stodůlka, přednosta sítě očních klinik Gemini.

Už bezprostředně po operaci si zpěvačka operaci pochvalovala. „Asi jako každý jsem se bála, ale od prvního okamžiku na klinice jsem měla pocit, že jsem doma. Nádherná atmosféra, milý personál, sestry, lékaři. Díky všem a především panu primáři Pavlu Stodůlkovi jsem odjížděla jako z milé návštěvy. To, že vidím a mých pět dioptrií je fuč, považuji za malý zázrak,“ svěřila se Lucie Bílá na sociální síti.

Samotná operace probíhala ve Zlíně, Lucie Bílá pak ještě 3. dubna dorazila na pražskou kliniku v Krči na kontrolu.

„Laserová operace proběhla bez komplikací a trvala na každém oku jen pár minut. Už den po operaci se vidění podstatně zlepšilo, Lucie Bílá dokonce četla bez brýlí, což jí před zákrokem její oční vada neumožňovala. Kontrola ukázala, že operace dopadla výborně bez jakýchkoli komplikací. Byly odstraněny všechny dioptrie, vidění je nyní na maximální možné hranici na 160 procent, což znamená, že oko dokáže přečíst i ta nejmenší písmenka bez dioptrické pomůcky,“ popsal Pavel Stodůlka.

Zpěvačka se v den kontroly rozhodla své dioptrické brýle věnovat klinice. Potřebovat už je nebude. „Je neuvěřitelné, co dnešní medicína dokáže. Zprvu jsem nevěřila, že je možné, abych viděla, nebo dokonce četla bez brýlí. Z výsledku operace jsem nadšená. Jako důkaz toho, že brýle už skutečně nepotřebuji, rozhodla jsem se, stejně jako stovky spokojených pacientů, své dioptrické brýle věnovat klinice. Ty ještě budou užitečné v rozvojových zemích, kde lékařská péče není tak snadno dostupná,“ řekla Lucie Bílá.

Petra Ďurčíková
Tisková zpráva oční kliniky Gemini

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.