Radní usilují o dotace na výtah do knihovny

ilustrační foto: Photoxpress

Knihovna Jana Drdy v Příbrami pořádá spoustu zajímavých akcí. Účast na nich ale značně komplikují bariéry, přes které se nedostanou lidé s omezeným pohybem nebo kočárkem. Radní proto usilují o výtah.

Příbram – Ani tady to ale nepůjde bez dotací, rozpočet přesahuje tři miliony korun. „Na bezbariérový přístup je možné čerpat z rozpočtu ministerstva kultury a abychom to mohli udělat, je potřeba řada kroků,“ uvedl místostarosta Příbrami Václav Švenda k radou schválené žádosti o dotace na Úřad vlády ČR, což radnice stačila do termínu, tedy do 12. května.

„V Případě, že úřad vlády záměr doporučí, pak můžeme žádat o dotace z rozpočtu ministerstva kultury. Dotace může být maximálně sedmdesát procent,“ vysvětlil místostarosta k procesu, který případnou instalaci výtahu a úpravy s tím spojené oddálí nejdříve na příští rok.

Jak by úpravy v knihovně vypadaly v praxi? Počítá se, že s výtahem by se rozšířil výpůjční prostor v přízemí, což by hradilo město. „Co se týká samotné realizace, předpokládala se v roce 2018. Žádost na ministerstvo bychom dali letos nejdéle do podzimu.“

Knihovna Jana Drdy kromě jiného pořádá křty knih, besedy se zajímavými osobnostmi, vzdělávací akce, různá setkání. Lidé na invalidním vozíku nebo matky s kočárky se ale do vyšších pater nedostanou.

MARKÉTA JANKOVSKÁ
Příbramský deník
http://www.pribramsky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.