Nevidomá napsala román, ale tužkou, jež nepsala. Zdrtilo ji to

Slepá Britka Trish Vickersová se málem zhroutila, když se dozvěděla, že kniha, jejíž psaní se roky věnovala, vlastně vůbec napsaná není. Od strany 26 jí totiž došla náplň v propisce, a ona tak psala naprázdno…

Nevidomá devětapadesátiletá žena neměla nejmenší tušení, že román, který píše, ve skutečnosti vůbec nevzniká a stránky zůstávají prázdné.

Policejní experti nakonec souhlasili, že bezradné ženě pomohou a metodou, která zaznamenává bezbarvé rýhy v papíru, se jim nakonec podařilo celý román obnovit.

Žena ztratila zrak před sedmi lety kvůli vážné cukrovce. K psaní románu se uchýlila proto, aby si ukrátila dlouhé chvíle. Speciální technikou, která zajišťovala, že se jednotlivé řádky nevpijí do sebe, sepsala celou knihu.

Když za ní přijel syn Simon, aby jí román přečetl, musel jí oznámit, že je naprostá většina stránek prázdná.

Rodina se rozhodla odnést knihu na tamější policejní stanici se žádostí o pomoc. Vyšetřovatelé se slitovali a ve svém volném čase pomocí prosvětlovací techniky začali knihu obnovovat.

Zabralo jim to celkem pět měsíců náročné práce. Nakonec však sami líčili, že si to užili a že s napětím čekali, jak bude příběh pokračovat.

Román Grannifer’s Legacy nyní plánuje nevidomá spisovatelka podrobit finálním úpravám a před vydáním jej náležitě vyšperkovat.

invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.