Benefičák pomůže nemocnému Kubíkovi

ilustrační foto: Flickr.com

Sdružení přátel Kateřinic ve spolupráci s obecním úřadem opět připravili akci, která má jediný cíl – pomáhat. Čtvrtý ročník Kateřinického benefičáku se uskuteční v sobotu od 14 hodin ve sportovním areálu za obecním úřadem. Výtěžek letošního ročníku poputuje malému Kubíčkovi.

Kubík se narodil měsíc před termínem. Lékaři mu diagnostikovali aberaci 13. chromozomu. To znamená, že základní buňky byly při tvorbě poškozené. Kvůli tomu je Kubík mentálně i tělesně postižený.

„Na genetice nám po porodu řekli, že se nedožije víc než dvou let. Dnes má Kuba deset. Je to veliký bojovník a neskutečně šikovné dítě. Sice nesedí, nechodí ani nemluví, ale umí dát najevo, když je šťastný,“ popsala maminka Kubíka Anna Ťašká.

Kubík nutně potřebuje speciální pomůcky. Má zvláštní stoličku, kočár, autosedačku i vozíček. Teď potřebuje speciální školní židli. „Pojišťovna všechno neproplácí. Bohužel není v našich možnostech tyto věci, které stojí i sto tisíc korun, zaplatit. Proto jsme neskutečně vděční za pomoc,“ řekla Ťašká.

Pomoci malému Kubíkovi mohou všichni návštěvníci Kateřinického benefičáku.

Pořadatelé připravili kromě vystoupení hudebních skupin Domino, Dareband a Country Míza bohatý doprovodný program. „Budou tu historičtí šermíři ze skupiny Alternus, svou techniku předvedou kateřiničtí hasiči, návštěvníci si prohlédnou ukázky práce městské policie nebo navštíví stánek se zdravovědou,“ vyjmenoval za pořadatele Zbyněk Hurtík.

Místní hospodyňky budou soutěžit o nejlepší buchtu. V sedm večer proběhne dražba věcí, které může věnovat každý.

Výtěžek z dražby i dobrovolné vstupné věnují pořadatelé rodičům Kubíka. Celým odpolednem i dražbou bude provázet moderátor a licitátor René Mikulenka.

Večer od 20 hodin se návštěvníci pobaví při country bálu se skupinou Lososi.

MARTIN MRLINA
Valašský deník
http://valassky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.