Taxík Maxík vyjede do ulic Mostu

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zahájí 2. ledna 2018 provozování služby přepravy seniorů a zdravotně znevýhodněných občanů města Most. Službu s názvem TAXÍK MAXÍK bude financovat Statutární město Most. TAXÍK MAXÍK bude k dispozici v pracovních dnech od 7 do 15 hodin.

„Služba je určena pro seniory nad 70 let nebo pro držitele průkazů ZTP či ZTP/P. Hlavní podmínkou využití služby je trvalé bydliště na území částí města Mostu: v Čepirozích, Mostě, Rudolicích, Souši, Starém Mostě, Velebudicích a Vtelně,“ řekl ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a.s. Daniel Dunovský.

Každý zájemce o využití této služby bude muset poskytnout souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby provozovatele. Cena za službu byla stanovena na 30 korun za každých započatých 30 minut, přičemž délka jedné jízdy je maximálně 30 minut. „S přepravovanou osobou může jet i jedna další osoba jako doprovod. I tato osoba zaplatí za službu 30 Kč,“ přiblížil Dunovský.

Před objednáním jízdy je dobré si připravit veškeré potřebné informace, rozmyslet si i jiný možný čas přepravy pro případ nedostupnosti požadovaného termínu. „Pokud nebudete moci objednanou jízdu využít, oznamte tuto informaci co nejdříve na dispečink, neboť tím umožníte využít naše služby dalším cestujícím,“ dodal Dunovský.

Při objednání služby je třeba dispečinku poskytnout následující údaje: jméno a příjmení přepravované osoby, údaj o jejím věku nebo informace o průkazu ZTP či ZTP/P, počet přepravovaných osob, datum, čas a místo nástupu, místo výstupu, požadavek na přepravu invalidního vozíku.

Službu bude možné objednat nejméně jeden pracovní den předem, objednávky bude dopravce přijímat již od 20. prosince 2017 na telefonním čísle 778 76 76 76 pouze v pracovní dny od 7 do 15 hodin nebo emailem na: taxikmaxik@dpmost.cz.

Jiří Holý
Mostecký deník
http://www.mostecky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.