Paní Müllerová, pane Drábku, tohle vám vzkazuje lid o sockartě

Projekt sKaret nemá u domácí veřejnosti podporu. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP. Až 85,7 procent majitelů sociální karty žádá její zrušení. Stejný názor má 81,6 procent celkové české populace.

Jen 8,7 procent majitelů karty, která začala fungovat za bývalého ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09), považuje sKarty za zdařilý počin. Lidé považují sKarty za korupční a diskriminační počin ze strany státu
Podle 34,8 procent majitelů sKaret je tento projekt špatný, 26,1 procent jej vnímá jako korupční a podle 21,7 procent je to diskriminační. Podobná čísla vyplývají i z průzkumu mezi celkovou domácí populací.

Celkem 72,5 procent majitelů má se sociální kartou špatnou zkušenost. Přes 46 procent majitelů považuje sKartu jako šikanu ze strany státu. Karta komplikuje život 18,9 procentům uživatelů.
Průzkum také ukázal, že 24,2 procent vlastníků karty považuje projekt za korupční a nefunkční už od samého počátku. S tím souhlasí 30 procent celkové populace.

Drábek používal zavádějící argumenty. Veřejnost žádá zrušení sKaret

Exministr Drábek obhajoval projekt tím, že sKarta má ušetřit 250 milionů korun ročně. Díky sKartě je prý nemožné provést exekuci finančních prostředků na kartě. Tyto argumenty vnímá jako zavádějící 42,8 procent majitelů karet a 49,2 procent veřejnosti.

Až 80,3 procent veřejnosti by chtělo, aby premiér Petr Nečas (ODS) projekt sKaret ukončil i přes protest koaličního partnera TOP 09.

Průzkum probíhal od 4. do 7. dubna 2013 na skupině 6193 dotázaných, kteří tvoří reprezentativní vzorek obyvatel České republiky ve věku 18 až 69 let. Lidé byli vybírání metodou kvótního výběru.

Parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.