Vzal synovi invalidní důchod, pořídil si byt

Svému nesvéprávnému synovi zpronevěřil peníze jeho otec ze Sokolovska. Za doplatek synova invalidního důchodu si koupil byt pro sebe. Nyní čelí stíhání za zpronevěru.

Policisté obvinili muže ze Sokolovska z toho, že zpronevěřil svému nesvéprávnému synovi invalidní důchod. Podezírají ho, že si za 300 tisíc korun, které dostal jako synův opatrovník, koupil byt. Otci hrozí až osm let vězení.

Devětačtyřicetiletého muže obvinila policie ze zpronevěry. Podle ní si nechal 300 tisíc korun, které dostal jako doplatek invalidního důchodu patřící jeho plnoletému synovi. Ten je nesvéprávný a soud určil jako opatrovníka právě jeho otce.

„Obviněný byl řádně poučen o právech a povinnostech při výkonu funkce a o významu opatrovnictví, což stvrdil podpisem, a tudíž si byl vědom povinnosti hospodařit s finančními prostředky nesvéprávného v jeho prospěch,“ informovala sokolovská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Za peníze si bez svolení soudu koupil byt a v katastru nemovitostí ho nechal zapsat na své jméno.

Doplatky dostával otec podle policejního mluvčího Pavla Valenty několik měsíců. V případě prokázání viny mu hrozí až osm let vězení.

Mladá fronta DNES

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.