Mladoboleslavská lupa: Kavárna po tmě přiblíží život se zrakovým handicapem

Mladoboleslavská lupa nabídne zájemcům možnost ponořit se do světa nevidomých a slabozrakých. Součástí programu bude Kavárna po tmě. Akce se uskuteční 17. května v prostoru Pluhárny.

Akci Mladoboleslavská lupa pořádá Sjednocené organizace pro nevidomé a slabozraké (SONS ČR). Návštěvníci se mohou těšit na koncert Feher Fekete Kerek, ještě před tím, však je na programu Kavárna po tmě, která zájemcům předvede, jaký je život bez zraku. „Vyzkoušejte si vypít kávu a zaplatit, když oči nefungují dokonale. Průvodcem kavárny je Gabriel Řepová, lektorka tréninku paměti. Koncert jako sladká tečka podpoří náklady organizace SONS,“ píše se v pozvánce.

Cílem kampaně je seznámit širokou veřejnost s organizací SONS ČR a propagovat služby, které poskytuje pro nevidomé a slabozraké místní odbočka v Mladé Boleslavi. „Kampaň bude současně vzdělávací a to v bloku pro studenty střední zdravotnické školy. Taktéž bude směřovat k široké veřejnosti, tak aby se informace o našich službách doslati k potřebným lidem, kteří o naší organizaci ještě neměli možnost slyšet,“ uvedl za organizátory Radek Horvát.

Harmonogram programu pro veřejnost:

15:00 – 17:00:  Kavárna po tmě

20:00 – 21:30: Koncert skupiny Feher Fekete Kerek (reggae, ska, balcano, punk)

Irena Blahníková

Boleslavský deník

https://boleslavsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.