Bára maluje štětcem v ústech

Výstava obrázků jedenáctileté Barbory Sedláčkové (foto), která maluje ústy, protože ji kvůli nemoci zvané neuropatie ochabuje tělo. O to bohatší je krajina její fantazie – veselý svět plný lidí a zvířat v pohybu. Ve Sladovně v Písku.

Od 25. června do 11. srpna mají návštěvníci Sladovny kromě stálých expozic a dalších výstav příležitost vidět mimořádnou přehlídku z tvorby mladé českobudějovické amatérské výtvarnice Barbory Sedláčkové.

Dnes jedenáctiletou žačku základní školy při středisku Arpida postihla nemoc nazvaná neuropatie, při které ochabuje svalstvo.

Bára se však nevzdala. Chodí do školy, má soustu kamarádů. I když v ruce neudrží štětec, našla způsob, jak přesvědčit okolí o svém výtvarném nadání.

„Barča kreslila odmalička. Když to pak nešlo rukama, začala malovat štětcem v ústech,“ připomněla její maminka Milada Sedláčková. Ji a zejména Báru nápad uspořádat první samostatnou výstavu velmi potěšil.

„Pro další postižené děti může být taková akce i motivací, jak překonat sám sebe a hledat možnosti, jak projevit své schopnosti,“ dodala Milada Sedláčková.

Báru hodně inspirovali Lichožrouti, za kterými letos v únoru poprvé přišla do písecké Sladovny. Jednu z dílen tehdy vedl ilustrátor Jakub Zich a ten také přišel s nápadem uspořádat ve Sladovně výstavu jejích obrázků.

Vernisáž výstavy nazvané Pusopis se koná v úterý 25. června od 17 hodin ve vestibulu Sladovny. Barbora Sedláčková je první výtvarnicí, jejíž obrázky dostávají prostor ve vstupní hale historického objektu.

Do Sladovny se poprvé vypravila letos na výtvarnou dílnu věnovanou Lichožroutům, kde svým talentem zaujala, a je šťastná, že zde může mít svoji první výstavu v životě.

Bára vyhrála výtvarnou soutěž Lidická růže a boduje při charitativních Andělských aukcích. Vernisáže se zúčastní ilustrátor Jakub Zich se zábavným výtvarným programem bez bariér pro děti.

Vernisáž se koná v úterý 25. 6. od 17.00h. Výstava se koná ve foyer Sladovny.

invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.