ČT bude vysílat rekordní množství přímých přenosů z paralympijských her

Česká televize podepsala smlouvu s Českým paralympijským výborem, že se jako generální partner bude podílet nejen na přenosech z paralympijských her v ruské Soči a z brazilského Ria de Janeira, ale také na přenosech mistrovství světa v cyklistice či atletice.

Smlouva, uzavřená na čtyři roky, se vztahuje také na deaflympijské hry určené neslyšícím sportovcům.

„Česká televize je významným podporovatelem českých sportovců a podpisem smlouvy toto naše výjimečné postavení v oblasti sportu stvrzujeme. Pevně věřím, že naši diváci budou na obrazovkách České televize fandit nejen našim hokejistům, ale i sledge hokejovému týmu, který se na paralympiádu probojoval již podruhé za sebou,“ konstatuje generální ředitel Petr Dvořák.

„Česká televize je tradičním partnerem Českého paralympijského výboru. Výraznou měrou se podílíme na každoročním vyhlášení nejlepších handicapovaných sportovců, připravujeme paralympijský magazín a zajišťujeme i obrazové zpravodajství z největších akcí. Svou podporu českým handicapovaným sportovcům jsme se rozhodli ještě posílit, a proto jsme dnes podepsali smlouvu, která z nás na příští čtyři roky činí generálního partnera,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

První z vrcholných akcí, kterou bude Česká televize vysílat, budou zimní paralympijské hry v ruském Soči. Ty spadají do období 7. až 16. března 2014 a nabídnou rekordní program soutěží. Rozdá se 72 sad medailí v pěti sportovních disciplínách, do lyžařského programu bude poprvé zařazen také parasnowboard.

„Česká televize nabídne dosud největší objem vysílání z Paralympijských her. Kromě tradičních denních přehledů budeme poprvé vysílat rovněž přímé přenosy ze slavnostního zahájení a ze všech zápasů českého týmu v turnaji ve sledgehokeji,“ doplňuje Jiří Ponikelský.

Alžběta Plívová
Tisková zpráva ČT

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.