Změnil se mi zdravotní stav. Musím to hlásit pojišťovně?

ilustrační foto: Flickr.com

Mám již několik let uzavřené pojištění. Vstupoval jsem do něj jako plně invalidní. Musím i přes to pojišťovně nahlásit změnu zdravotního stavu (např: řídnutí kostí)? Odpovídá poradna redakce invArena…

 

 

Pokud to neudělám a přivodím si třeba zlomeninu, může mi pak pojišťovna odmítnout plnění? Pojištění si platím docela drahé a nerad bych ho platil zbytečně.

ODPOVĚĎ:
Všeobecně lze říci, že správnost údajů, které Vaše pojišťovna má o zdravotním stavu, zvyšuje šanci, že v případě úrazu bude pojistné vyplaceno.

To vůbec neplatí pouze u handicapovaných lidí. Většina pojišťoven se při sjednávání pojištění ptá i na ty nejmenší zdánlivě banality, ale je to pro ně zásadní při rozhodování zda Vám pojistku sjednají a ještě více ve chvíli, kdy Vám mají něco vyplatit.

Je zodpovědností každého člověka, aby si své pojištění udržoval. V případě nějaké změny ve zdravotním stavu se dá pouze doporučit, aby si člověk zašel do pojišťovny a svou pojistku aktualizoval. Pokud chce mít větší jistotu, že v případě úrazu od pojišťovny něco dostane.

Je sice možné, že nové skutečnosti, které uvedete už budou pro pojišťovnu důvodem proč člověka nepojistit, to je ale pořád lepší, než dlouhé roky platit pojištění a následně zjistit, že v případě úrazu pojišťovna nic nevyplatí a nebo ne to, co by měla.

Dnes už je situace pro handicapované v možnostech pojištění růžovější než dříve. Jaké se postiženým nabízí možnosti, jsme popisovali ve článku:
Sjednají pojišťovny handicapovaným pojištění?

Jiří Marek
invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.