Mám nárok od pojišťovny na druhý vozík? 

Dotaz: Jsem deset let na vozíku. Protože se mi zdravotní stav zhoršil, tak bych potřeboval jiný typ vozíku. Ten původní mi vyhovuje na přepravu autem, protože je lehký a manželka jej unese, tak bych se ho nechtěl vzdát. Mám nárok od pojišťovny na druhý vozík?

Odpověď
Co se týče invalidního vozíku, na nový od zdravotní pojišťovny máte ze zákona nárok jednou za pět let. Co se týče proplácení, je vždy základní sazba, kterou vám přispěje pojišťovna, a zbytek ceny invalidního vozíku si musíte doplatit sám. Pokud chcete zažádat o nový invalidní vozík, máte povinnost starý vrátit, protože vozík je majetek pojišťovny, a to i přes skutečnost, že jste si třeba na něj většinu finančních prostředků sehnal sám.
Možnost, jak si starý vozík ponechat, je podat žádost na zdravotní pojišťovnu. Ta pošle posudkového lékaře, jenž zhodnotí stav vozíku a jeho aktuální doplatek, který pokud doplatíte, můžete si vozík ponechat. Je však otázkou, jakou zdravotní pojišťovnu máte a zda tento postup umožňuje. Je tedy třeba kontaktovat vaši zdravotní pojišťovnu a informovat se o možném postupu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.