Vozíčkáři se na skútru podívají k Hauswaldské kapli i Hučině

Vozíčkáři si mohou prohlédnout šumavskou přírodu i z míst, která jsou pro ně zatím těžko dostupná. Správa Národního parku Šumava připravuje na červen pro handicapované turisty výlety s doprovodem na skútru. První okružní trasy uspořádá kolem Stožce na Prachaticku a Rokyty na Klatovsku.

„Je to vynikající nápad předchozího vedení, který chci určitě podporovat a dále rozvíjet,“ uvedl současný ředitel parku Pavel Hubený. Vozíčkáři budou moci poprvé vyrazit do terénu na skútru ve středu 4. června ve Stožci a o den později v Rokytě. Pokud budou volné kapacity, mohou neobsazená místa zaujmout lidé starší 65 let.
„Pojedeme z Rokyty na Šumavské pláně, údolím Roklanského potoka nebo podél 200 let starého Vchynicko-Tetovského kanálu k Hauswaldské kapli. Ze Stožce si vyjedeme přes Stožecká luka a osadu Dobrá k Vltavskému luhu nebo k historickému Schwarzenberskému kanálu a revitalizovanému korytu potoka Hučina,“ popisuje Lenka Dvořáková, která má program na starosti.
Výlety na skútru s doprovodem jsou součástí projektu memoranda národního parku s Národní radou osob se zdravotním postižením. Vedení těchto organizací ho podepsalo loni. Projekt by měl Šumavu více otevřít zdravotně postiženým lidem.
„Šumava je místo opravdu pro každého a handicap nemusí být překážkou při poznávání jejích krás. Na konceptu jsem začal pracovat již v roce 2009, kdy jsem pro ministerstvo životního prostředí vytvořil manuál, jak s touto návštěvnickou skupinou pracovat ve všech národních parcích v Česku,“ uvedl spoluautor projektu a minulý ředitel správy šumavského parku Jiří Mánek.

Mladá fronta DNES   http://www.idnes.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.