Panoptikum hrůzy se vrací do Čech. V Tachově zdarma

Muž, který mátři oči, žena s největším poprsím, srstí porostlý chlap, siamská dvojčata a další lidské anomálie budou k vidění na výstavě v Tachově a ve Stříbře. V Tachově vstup zdarma.

„Jedná se o panoptikum voskových figurín lidských bytostí, zobrazující anatomické anomálie, které inspirovaly mnohé tvůrce filmových hororů,“ informovala koordinátorka výstavy J. Lasunovová s tím, že výstava v Tachově začne v pondělí 1. prosince a ve Stříbře 8. prosince. Figuríny jsou důkazem, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí.

„Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily,“ dodala.

„Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovaly pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých muzeích celého světa.“

Právě na základě vědeckých poznatků vytvořili umělci v Petrohradském antropologickém muzeu 25 věrných napodobenin z vosku. Byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny proto působí dokonale živým dojmem.
Výstava se do Čech vrací po 13 letech velmi úspěšného turné v Holandsku a Německu.

Katastrofy lidského těla na Tachovsku

Tachov Výstava se koná v termínu od 1. do 7. prosince v Tachově v Městské galerii (nám. Republiky 85), je otevřena denně od 10.00 do 18.00 hodin. Vstupné:0 Kč

Stříbro Výstava se koná v termínu od 8. do 11. prosince, tedy pouze 4 dny, v kině Slavia (ul. Benešova 587). Je otevřeno od 10.00 do 19.00 hodin. Vstupné: dospělí 60,- Kč, děti 30,- Kč.

fotografie ZDE

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.