Horváth věnoval do dražby svůj dres i víno

Ve Stříbře pokřtili charitativní kalendář Na křídlech snů, výtěžek pomůže postiženým

Stříbro – Na křídlech snů, tak se jmenuje charitativní kalendář na podporu postižených spoluobčanů ve Stříbře. V pátek večer se tento kalendář na stříbrské radnici křtil. V druhé části večera se dražily čtyři věnované věci, celková výše aukce přesáhla padesát tisíc korun. Mezi hlavními hosty večera projektu byl fotbalista Viktorie Plzeň Pavel Horváth s manželkou Janou.
Hlavními tvářemi charitativního kalendáře se vedle populárního fotbalisty staly tři dívky – Adéla, Michaela a Lucka. Nafocení trvalo jeden celý den, náklad kalendáře je dvě stě kusů. „Pavel Horváth je dost vytížená osoba, takže existoval jen jeden jediný den, kdy bylo možno všechno zvládnout. Fotili jsme na letišti v Líních, kde jsme měli k dispozici čtyři letadla. Atmosféra byla úžasná, všichni jsme si to užili,“ uvedla spoluorganizátorka Kateřina Morová. Po slavnostním křtu přišla na řadu dražba čtyř předmětů. „Jednou z věcí byl první vytištěný kalendář série a velký formát fotografie z focení, na které byl Pavel Horváth. Obojí s podpisem hvězdy. Druhým předmětem bylo veliké fotoplátno s titulní fotografií kalendáře, na kterém je jak jinak než fotbalista Horváth, k tomu byla dražena kniha o něm. Třetí věcí byl dres podepsaný nositelem čísla deset. A poslední draženou věcí byla láhev vína, kterou věnoval sám Pavel Horváth,“ přiblížila dražené předměty fotografka a realizátorka kalendáře Věra Lukešová.
Spolupráci modelek si chválil i sám Horváth: „Myslím si, že při focení byly lepší než já, protože nejsem žádný model. Dívkám to šlo opravdu moc hezky. Měl jsem z celého projektu skvělý pocit a je důležité, že výtěžek jde na dobrou věc.“ Všechny dary se podařilo v dražbě prodat. „Na několika podobných dražbách jsem byl, ale sportovní dres vydražený přes deset tisíc korun, to si myslím, že už je úspěch,“ pochvaloval si Horváth.
Výtěžek z charitativního kalendáře poputuje na potřeby postižených spoluobčanů města Stříbra.

http://www.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.