Hendikepovaní sportovci rokovali v Pardubicích

Domácí atmosféra aneb hendikepovaní atleti rokovali… S dvouletým odstupem se sešli zástupci tělesně postižených sportovců Hvězdy SKP Pardubice na své členské schůzi.

Na nepsanou valnou hromadu dorazily téměř dvě desítky delegátů. pro zajímavost: jeden z největších českých atletických oddílů tělesně postižených se může pochlubit stopadesáti člennou základnou.
Úvodní zpráva, kterou přednesla předsedkyně oddílu byla více než radostná.
„Sportovní výsledky českých reprezentantů, ale i ostatních sportovců různých věkových kategorií i typu postižení, byly velmi dobré. Účasti na akcích jako jsou mistrovství Evropy, mistrovství světa, mistrovství republiky, Českého poháru prokázaly, že i ve skromných podmínkách jsou naši sportovci schopni připravit se na světové výkony. Dobře tak reprezentovat svůj oddíl, město, kraj i Českou republiku. Ze všech úspěchů vynikají zlatá medaile Jana Vaňka a bronzová medaile Jaroslava Petrouše z letošního roku z evropského šampionátu ve Walesu,“ vypichuje Eva Hrdinová.
Součástí schůze byla i volba nového výboru oddílu, kde nedošlo k žádným překvapením. Předsedkyní byla jednomyslně zvolena opět Eva Hrdinová a místopředsedy se stali Pavel Studnička a Jan Hrdina.
V diskusi mimo jiné přečetla předsedkyně text blahopřání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který poděkoval členům Hvězdy za vzornou reprezentaci sportu v našem kraji.
Hvězda Pardubice již nyní připravuje na rok 2015 sportovní akce pro tělesně postižené sportovce. A to jak pro nejmladší kategorie – Školní atletický parapohár, tak i pro výkonnostní sportovce a špičkové reprezentanty – Velkou cenu Pardubic vozíčkářů. Absolutnímvrcholempakmábýt mistrovství světa v Kataru.
V závěrečném usnesení byl vznesen požadavek základny, která pověřila výbor oddílu jednat se zástupci města o vylepšení podmínek na Městském atletickém stadionu pro sport handicapovaných, především v zimních měsících a za nepříznivého počasí.

http://www.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.