ROSKA Olomouc si připomene Světový den roztroušené sklerózy

Na pomoc postiženým roztroušenou sklerózou v našem regionu existuje organizace Roska Olomouc. V ní se sdružují pacienti s tímto závažným onemocněním centrálního nervového systému – mozku a míchy.

Mezinárodní federace RS vyhlašuje od roku 2009 na poslední květnovou středu Světový den roztroušené sklerózy. Má zvýšit informovanost o roztroušené skleróze i o celosvětovém hnutí RS. Toto hnutí sjednocuje osoby s roztroušenou sklerózou, jejich blízké a všechny, kteří bojují za kvalitnější život lidí s RS. Zabývá se také výzkumem léčby RS. Letošní World Day of MS připadá na 27. května a nese podtitul Tisíc tváří RS. Těžko lze najít výstižnější charakteristiku této nemoci.

Příznaky i průběh jsou naprosto individuální. Vyskytují se poruchy hybnosti, problémy s rovnováhou, urologické potíže, zrakové problémy, zpomalená artikulace aj. v různé intenzitě a kombinacích.

Ke Světovému dni RS se dosud přihlásilo 40 zemí včetně Česka. Mezinárodní federace RS nabádá organizace, aby u příležitosti tohoto významného dne organizovaly své akce. Také Roska Olomouc se k tomuto dni hlásí. Hlásí se i k symbolu Světového dne RS, kterým je zelená barva naděje a pořádá pro své členy společnou procházku olomouckými parky.

Radniční listy

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.