NRZP je pro navýšení plateb za státní pojištěnce

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása podporuje požadavek nemocnic na zvýšení minimálního zdravcotního pojistného.

Krizový štáb nemocnic dnes podpořil návrh ministerstva zdravotnictví na zvýšení plateb za státní pojištěnce. Návrh ale považuje za minimální, platby by měly růst dál.

Navýšení zdravotních odvodů státu za děti, důchodce či nezaměstnané se brání ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že pokud nebude navýšení plateb za státní pojištěnce součástí rozpočtu na příští rok, sociální demokraté ho jen těžko podpoří.

Návrh zvýšit pro příští rok zdravotní odvody státu za děti, důchodce či nezaměstnané z 845 na 904 korun měsíčně podporují sociální demokraté a lidovci. Celkem jde o 4,3 miliardy korun.

„My to považujeme za minimální návrh. My se domníváme, že ten návrh by měl být ještě vyšší, že by platba za státní pojištěnce se měla přiblížit tomu, co platí občan, který nemá žádné příjmy,“ uvedl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása. Minimální pojistné občana, který nemá žádné příjmy, je 1242 korun měsíčně.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.