Benefiční koncert pomůže nejen Lukáškovi. Výtěžek půjde na zajištění asistenční péče

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Lukáš, Marie, Naďa, Lucie a Marek. Těchto pět lidí se statečně pere s nepřízní osudu. Aby to neměli v životě až tak těžké, rozhodla se jim Markéta Báťová z Jihlavy společně se svými přáteli pomoci. Na sobotu 7. listopadu chystají benefiční koncert, který pomůže nejen Lukáškovi.

Jihlava – „Lukášek je malý čtyřletý chlapec, který trpí autismem. Výtěžek tedy půjde Lukáškovi a jeho rodičům, aby měli prostředky pro zajištění asistenční péče,“ vysvětlila organizátorka koncertu Markéta Báťová. A protože rodiče Lukáška nechtějí všechny vybrané peníze jenom pro sebe a chtějí se ještě podělit, tak byli vybráni další čtyři lidé.

„Mezi ně patří Maruška, které byla diagnostikována těžká mozková mrtvice, Naďa s Downovým syndromem, Lucie s těžkou hypotonií a Mareček se syndromem fragilního x chromozomu,“ uvedla k dalším lidem, ke kterým poputuje pomoc. Všichni jsou z Vysočiny a jsou uživatelé občanského sdružení Život 90.

Vybrané peníze pomohou zajistit postiženým lidem asistenční péči, bez které se neobejdou. Na koncertě vystoupí Markéta Báťová s Víťou Schrekem, kapely Čardáš klaunů, Letymimoa dýdžejové Mejla a Jiřan. Akce se uskuteční v Soul music clubu v Jihlavě od půl osmé večer. Vstupné na akci je 100 korun.

Čtyřlístky v prodeji

Účast na koncertě je ovšem pouze jedním ze způsobů, jak mohou lidé pomoci. Na akci se podílí také jihlavské Dobrotety, které vyrobily čtyřlístky. Ty si lidé mohou koupit na vybraných místech za 25 korun. K sehnání jsou v Jihlavě v baru Mikulka, Chilli Cafe – baru, v obchode Celiak Vysočina na jihlavských Březinkách nebo v obchodě se smíšeným zbožím v Brtnici. Dále například ve vlasovém studiu ve Žďáře nad Sázavou. Čtyřlístky jsou k sehnání do 30. listopadu, prodávat se budou také během koncertu. Dalším způsobem, jak je možné vybraným lidem přispět, je zaslat příspěvek na účet veřejné sbírky: 4200580845/6800.

Jihlavský deník
http://www.jihlavsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.