Trutnovský klub vozíčkářů prožil aktivní léto

ilustrační foto: USFWS Pacific / Flickr.com

Letní měsíce se ve zdejším klubu vozíčkářů nesly ve znamení výletů a dalších aktivit.

V sobotu 13. června připravil člen Luděk s asistentem Milanem program v Nové a Staré Pace. Hned na začátku byla naplánovaná návštěva katolického klášterního chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Zde nám místní farář povídal o historii chrámu, poutavě popisoval symboly na oltářích, obrazech a freskách.

Klášter byl postaven na konci vrcholného baroka. Po prohlídce a přednášce se výprava přesunula do místní klenotnice, kde jsme si mohli prohlížet vyvřelé horniny nejrůznějšího stáří, zkameněliny i vzácné minerály a v prvním patře i drahokamy jako achát či ametyst.

Po prohlídce i drobném nákupu upomínkových předmětů výprava zamířila do Staré Paky. V Domečku plném koleček jsme měli k obědu grilovaná kuřata s bramborem a zeleninou. Domeček plný koleček nabízí ubytování, volnočasové aktivity i možnost práce pro tělesně postižené.

HROMADNÁ OSLAVA JMENIN A NAROZENIN

Ve středu 24. června se na faře konala hromadná oslava Eva březnové narozeniny, Jarča červnové narozeniny, Pavel s Honzou červnové jmeniny. Ředitel Honza zajistil několik kil naložených kuřecích řízků, které pomáhali opékat kluboví dobrovolníci.

VÝLET NA SNĚŽKU

Po roce se dle zájmu zopakoval výlet na Sněžku. Výpravu Krakonoš pozval již na začátku července, kdy ještě lidé tolik necestovali. Sice při nástupu pěti vozíčkářů a jedné nevidomé s doprovodem se vytvořila trochu fronta, ale přesto vše bylo únosné.

I počasí Krakonoš zajistil mnohem lepší než v loňském roce. Čekaly nás nádherné výhledy a nechybělo povídání pana Nýče, zaměstnance KRNAPu.

BROUMOV – FARMA WENET

V sobotu 1. srpna se uskutečnil další výlet. Cílem byla premiérově farma Wenet v Broumově. Po akcích s jídlem jsou oblíbené akce se zvířaty. V zoo nás mile přivítali a po zaplacení levnějšího vstupného a obdržení mnoha pytlíků s krmením se každý vozíčkář vydal se svým doprovodem na krmení divé zvěře.

Chovají zde různé lamy, dikobrazy, velbloudy, pštrosy, osly i mnoho koz a drůbeže a při vstupu nás uvítal křik pávů. Při vstupu můžete vidět i malé lemury.

Všichni krmili o sto šest a někde se přes vozíky nedalo dostat k ohrazení. Po neopakovatelném zážitku všichni nastoupili do autobusu a vydali se na další vyhledávanou atrakci oběd v restauraci U Bulánka v Batňovicích.

Oběd měl jediný nedostatek nemožnost si po dobrém pochutnání lehnout a lehce si zdřímnout. Na výlety do Nové Paky, na Sněžku a do Broumova přispěl Královéhradecký kraj.

Regina Hellová

Krkonošský deník

https://krkonossky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.