Jen abych neztratil nohu, modlil se sportovec

Největší starostí cyklisty Davida Zapletala při cestě na otevírání vodácké sezóny v Lokti bylo, aby neztratil pravou nohu. Cestou si totiž poškodil kryt chránící protézu nohy a ta se mu začala uvolňovat. Jak to dopadlo, popisuje v deníku MfD.

„Na cyklostezce jsem si totiž natrhnul o větev silikonový návlek za deset tisíc korun, který mně spojuje koleno a protézu pod kolenem. Spojovací silikonový díl už není vzduchotěsný, takže protézu ztrácím,“ svěřil se cyklista, kterému před lety lékaři amputovali kvůli postižení míšních provazců pravou nohu pod kolenem. Na té levé má uříznuté chodidlo.

Do amfiteátru pod loketským hradem přijel David Zapletal na pozvání svého kamaráda Aleše Dolečka, který pracuje v sokolovské půjčovně lodí Dronte. Jak říká, bez nohou toho sice moc neuplave, a na lodičce by se určitě utopil. Vodu ale jako rybář miluje, takže se na vodáky rád přijel podívat.

„Moc pěkné otevírání vodácké sezony udělali. Jsem vděčný, že jsem se mohl projet kole a měl nějaký cíl. Vůbec jsem netušil, že vodáci takové akce dělají. Teď mají dalšího příznivce, i když na ně jako rybář občas nadávám, protože mně opilí lidé na lodičkách přejíždějí vlasce. Další odhazují PET láhve, a to není hezké. Takoví jedinci ale nejsou skuteční vodáci,“ popisuje zkušenosti, které získal u řeky Ohře jako rybář.

Před zpáteční cestou z Lokte domů si David Zapletal zkontroloval upevnění protézy, nasednul na kolo, které mu na sezonu zapůjčili v Cyklocentru Vondráček, a za doprovodu své kamarádky vyrazil po cyklostezce z Lokte přes Svatošské skály na dvacet kilometrů dlouhou trasu. Ještě poznamenal, že si ze svého postižení po čase začal dělat legraci. „Říkám si, že si alespoň můžu trhnout protézou, anebo že v zimě mi na nohy není zima.“

Mladá fronta DNES

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.