Macek: SKarta jako škrabátko na zamrzlá auta

Doktor Miroslav Macek se opět vysmívá TOP 09 a jejích exministru Drábkovi. Tentokrát mu na smeč nahrává kauza sKaret, pro které se marně hledá smysluplné využití. Macek se jim rozhodl poradit, jak by se jejich „oblíbená“ karta dala využít.

Ministerstvo práce a sociálních věcí v posledních dnech horečně přemýšlí, co s pomníčkem někdejšího vedoucího tandemu ministerstva Drábek-Šiška, známými sockartami, které již byly rozdány čtvrt milionu lidí. Teď se zdá, že uživatelům budou k ničemu.

Premiér Petr Nečas totiž prohlašuje, že sociální karty neplní účel, pro který byly zřízeny, a jsou tedy k ničemu. Ministryně Ludmila Müllerová proto přišla s návrhem korekce celého projektu, která by umožnila zachování kartiček, do kterých strana Karla Schwarzenberga a Miroslava Kalouska investovala značné množství politického kapitálu. Proto v TOP 09 zoufale vymýšlejí, jaké funkce by zelená kartička mohla plnit.

Známý pravicový glosátor Miroslav Macek má ovšem ohledně funkcí populárních sockaret jasno. Nejlepší využití plastikových kartiček od ministerstva práce je podle něj na oškrábávání námrazy v zimních měsících. „Mám návrh: označit je za škrabátka na zamrzlá okna automobilů,“ doporučuje Macek.

Vzhledem k tomu, že náklady na jedno plastikové škrábátko, vyráběné firmou Monet+, se podle slov premiéra Nečase blíží 250 korunám, bude se evidentně jednat o velmi nákladný projekt. Macek si však rozhodně nemyslí, že by obrovské částky platili zlínské firmě její dobří přátelé Drábek se Šiškou, kteří jí dohodili i několik dalších kšeftů. Nakonec to prý dopadne tak, že luxusní zelená škrabátka zaplatí daňoví poplatníci. Macek by na ně přímo uvalil speciální „sDaň“.

Co přesně napsal dr. Macek:

Ministerstvo práce a sociálních věcí přemýšlí, kterak zachovat neblaze proslulé sKarty a nahradit jejich původně zamýšlenou funkcí nějakou novou.

Mám návrh: označit je za škrabátka na zamrzlá okna automobilů. A velenáklady na jejich zřízení samozřejmě nepožadovat po Drábkovi a spol., ale uvalit na majetek českých občanů zvláštní sDaň.

Parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.