Úředníci se zalekli televize

Reportáže televize Prima dokáží pomáhat. Konkrétně v příběhu Emila Novotného, těžce postiženého muže z Prahy, který marně žádal o příspěvek na auto. 

Emil Novotný nemůže chodit, ujde sotva 15 metrů, přesto mu posudková komise zamítla žádost o příspěvek na auto. Věci ale dostaly úplně jiný směr, když se o jeho případ začala zajímat reportérka televize Prima Eliška Čeřovská.

Emil Novotný je těžce nemocný. Sotva vstane z křesla a s chodítkem ujde maximálně 15 metrů. Podle rozhodnutí posudkové komise ale neměl na příspěvek na auto nárok. Proto se obrátil na Primu a na radu televize se proti rozsudku odvolal.

„17. září jsme byli u odvolací posudkový komise, kde paní doktorka si vyžádala nové zdravotní posudky a dala doporučení na ministerstvo práce a sociálních věcí, abych dostal příspěvek na auto,“ hlásí Emil Novotný.

Po dlouhých měsících tak Emil Novotný konečně dostane peníze na auto, které si on sám nemůže dovolit. Jenže neví, kdy a kolik peněz mu přijde.

Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí:“Co se týče rozhodnutí o přiznání příspěvku na motorové vozidlo, tak to samotné rozhodnutí je záležitostí úřadu práce. Úřad práce postupuje tak, že rozhoduje na základě všech relevantních podkladů, které má k dispozici.“

Rozhodnout by měl dostat do maximálně do 60 dnů, ale může se to i protáhnout.

Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí: „Samozřejmě pak tam ještě roli hraje to, zda se řízení musí či nemusí přerušit.“

Emil Novotný může na auto získat až 200 tisíc korun. „Nebejt vás, tak by se to určitě nikde nepodařilo a za to vám, vaší televizi, chci strašně moc a moc poděkovat,“ řekl.

Jsme zvědaví, kolik peněz Emil Novotný ve finále od úřadu práce dostane a jak dlouho to bude trvat.

podle reportáže Prima FTV zaznamenala invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.