První zubní kartáček napojený na mobil

Na nadcházejícím veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress se návštěvníkům představí interaktivní kartáček na zuby (foto), který má lidem díky spojení s chytrým telefonem a speciální aplikaci pomoci zlepšit čištění chrupu.

Podle odborníků může díky nové technologii každý snadno zjistit, kde dělá při čištění zubů chyby, a lépe se tak vyvarovat třeba vzniku kazů. V tiskové zprávě o tom informoval výrobce, společnost Procter & Gamble.

Veletrh mobilních technologií začíná příští týden v Barceloně a interaktivní kartáček bude jednou ze stovek novinek, které budou chtít vzbudit pozornost spotřebitelů.

Elektrický kartáček Oral-B bude možné s připojením přes Bluetooth spojit s mobilním telefonem nebo jiným přenosným zařízením a to bude zaznamenávat data o čištění zubů. Každý se tak dozví třeba to, která místa v ústech zanedbává či která naopak čistí zbytečně dlouho a kolik času ústní hygieně celkem věnuje.

Získané informace mohou pomoci třeba při konzultaci se zubním lékařem nebo hygienistkou, kteří mohou pacientovi připravit program čištění přímo na míru. Elektrický kartáček pak bude předem naprogramovaný na správnou délku a intenzitu ústní hygieny a bude s pomocí aplikace také vyhodnocovat, jestli se pacientovi daří techniku čištění zlepšovat.

Interaktivní kartáček se má na trhu objevit letos v červnu a v Evropě má stát přes 200 eur (5500 Kč), napsala agentura Reuters.

3 komentáře

  1. Propojení kartáčku s mobilem nebo tabletem je zajímavá myšlenka. Od publikování článku ušel nějaký ten čas, každopádně některé zubní kartáčky nabízí po sprárování herní appku. K postrčení dětí, aby to neflákali, docela praktické. Jinak Sonicare i Oral-B patří v současnosti k tomu nejlepšímu, co tahle kategorie nabízí.

  2. Geniální koncept. Nic takového jsem na českém trhu ještě nezahlédl, možná se špatně dívám. Ale zrovna si vybírám elektrický zubní kartáček a dle srovnání na webu Arecenze asi půjdu do Philips Sonicare, ty mají opravdu solidní hodnocení. :)

  3. Dobrý den,

    co přesně znamená, že bude zaznamenávat data o čištění zubů. To jen kdy a jak dlouho, nebo třeba i informaci, kolik péče dostal který zub? :-)

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.