Ztracený australský autistický chlapec byl nalezen v pořádku

Australské policii se podařilo najít po čtyřech dnech jedenáctiletého chlapce, který se ztratil při rodinném výletu v oblasti jezera Eildon ve státě Viktorie. Hoch, který trpí autismem, rád se prý skrývá v malých prostorách a fascinuje ho voda, je v pořádku, napsal zpravodajský server BBC News. Policie označila přežití chlapce za zázrak.

Luke Shambrook zmizel v pátek kolem poledne místního času z kempu u jezera, kde jeho rodina tábořila. Od té doby po něm pátrali policisté na koních, na motorkách i pěšky. Prohlíželi opuštěné důlní šachty, zvířecí doupata i nízký lesní podrost. Do hledání se zapojili také policejní potápěči, kteří prozkoumávali jezero a přilehlé vodní toky, a letectvo.
K úsilí policie se přidaly desítky dobrovolníků z řad turistů, kteří podobně jako Lukova rodina oblíbené výletní místo u jezera Eildon navštívili. Lukovi rodiče předem upozornili záchranné týmy, že hoch zřejmě vzhledem ke své nemoci nebude reagovat na volání a že si možná ani neuvědomuje, že se ztratil. Naději pátračům dodal v pondělí nález hochovy čepice.
Dnes chlapce spatřila posádka policejního vrtulníku, jak leží na zemi asi tři kilometry od tábořiště. Podle policie byl podchlazený a dehydrovaný, ale jinak vypadal nezraněn. Dítě bylo převezeno do nemocnice.
„Ačkoli se potýká s autismem, je to odvážný, odolný, silný mladý muž,“ uvedl policejní velitel Rick Nugent. „To, že jsme ho nalezli v pořádku, je skutečný zázrak. Krajina tady je pokryta hustým lesem a v noci je zima. Celý den navíc pršelo,“ dodal.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.