Závěrečné dostihy Dnem pro neziskovky

ilustrační foto: whains / stock.xchng

Dostihová sezona v Pardubicích se chýlí ke svému závěru. Definitivní tečku za letošním rokem udělají Závěrečné dostihy, který se uskuteční na pardubickém závodišti v sobotu od 12 hodin. Půjde o mítink, který se kromě své sportovní stránky zaměří i na neziskový sektor.

Pardubice – Právě jemu bude patřit celodenní doprovodný program. Proto organizátoři pozvali na závodiště nejen poskytovatele sociálních služeb v regionu, ale i jejich uživatele.

Pomáhají mnohým

„V Pardubickém kraji působí více jak šest tisíc neziskových organizací a jejich počet se každoročně zvyšuje. Pomáhají statisícům klientů všech věkových a sociálních skupin. Tyto organizace zároveň zaměstnávají na dvanáct tisíc lidí a je tedy zcela na místě jim alespoň symbolicky poděkovat,“ řekl radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Podobně smýšlí i náměstek pardubického primátora Jakub Rychtecký: „Práce sociálního pracovníka je velmi odbornou a náročnou činností. Stejně tak je třeba poděkovat dobrovolníkům i pečujícím osobám. Především díky úzké spolupráci s poskytovateli se v Pardubicích můžeme pochlubit kvalitní nabídkou sociálních služeb. Věřím, že si všichni spolu s klienty, kteří se běžně na závodiště nedostanou, poslední dostihový den užijí a vydaří se počasí. Mohli bychom tím začít novou tradici,“ nechal se slyšet Jakub Rychtecký.

Provozovatel závodiště, Dostihový spolek, pro poskytovatele služeb vyčlenil hned několik lóží s kapacitou až tři sta padesát míst.

Pozvánky jsou prostřednictvím města Pardubice, krajského úřadu a také Koalice nevládek Pardubicka distribuovány rodinným centrům, senior klubům, organizacím pomáhajícím zdravotně handicapovaným a dalším.

Namátkou jde například o Domov pod Kuňkou, Denní stacionář Slunečnice v Pardubicích, ale také třeba Tyflo Centrum, Českou abilympijskou asociaci nebo Národní radu zdravotně postižených.

Zábavné hrátky

Atmosféru dostihového dne si mohou užít jak dospělí, tak děti, pro které je připraven další doprovodný program.

Například oblíbený parkur s koněm na tyči, poznávací soutěže i zábavné hrátky s kreslířem Janem Honzou Lušovským. „S neziskovým sektorem spolupracujeme dlouhodobě, na dostihy pravidelně zveme klienty různých zařízení už třetím rokem. Takto velký den však děláme poprvé. Chceme být sociálně odpovědnou firmou a tohle je to nejmenší, co můžeme pro neziskový sektor udělat,“ sdělil ředitel Dostihového spolku Michael Skalický a připomněl, že Dostihový spolek nakupuje například výrobky chráněných dílen, které už udělaly radost nejednomu vítězi různých soutěží, ale i obchodním partnerům společnosti.

Pardubický deník
http://pardubicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.