Jakubovi může pomoci sbírka

Má dvaadvacet let a jediný skok mu obrátil život naruby. Na to, aby měl Jakub Plešek z Nového Jičína kvalitnější život, vyhlásilo město veřejnou sbírku.

Nový Jičín – Příběh Jakuba Pleška vyvolal velkou vlnu solidarity a to nejen v Novém Jičíně. Jakub byl do loňského léta mladý muž, který pracoval na bytovém odboru novojičínské radnice. Sportoval a měl rád motorky. Loni v létě se ale vážně zranil na koupališti v Žamberku a vše bylo rázem jinak. Jakub skončil na invalidním vozíku.
„Kuba vloni o prázdninách skočil v Žamberku na koupališti do tobogánu a po krátké chvíli vyjelo z tubusu již bezvládné tělo. Naštěstí díky reakci lidí okolo se ho podařilo rychle z vody vytáhnout.
Několik dní ležel v kómatu na ARO v královehradecké nemocnici. Když se probral a jeho stav se začal postupem času pomalu zlepšovat, nález byl stejně krutý. Poškozený obratel a poraněná mícha,“ přiblížila příběh svého kolegy vedoucí bytového odboru Hana Vaňková.

Invalidní vozík, bezbariérový byt..

Poté, co jej propustili z nemocnice, byl Jakub Plešek nějakou dobu v rehabilitačním zařízení. V současné době potřebuje řadu kompenzačních pomůcek a jen invalidní vozík stojí více než sto tisíc korun. Pohyb na vozíku vyžaduje bezbariérový byt a bude potřeba i výtah, aby se do bytu dostal. Mladému muži by jistě pomohlo i speciálně upravené auto. „Náklady na to, aby se mohl přizpůsobit životní změně, jsou vysoké. A třeba na invalidní vozík, který je Kubovi vyráběn na míru, přispívá pojišťovna jen poloviční částkou,“ dodala Hana Vaňková.
V boji s osudem se Jakubovi Pleškovi snaží pomoci nejen jeho přátelé, známí a blízcí, ale také kolegové z Městského úřadu Nový Jičín. „Kuba je jeden z nás. Každého jeho osud zasáhl a každý chtěl alespoň trošku přispět a pomoci mu. Proto jsme ke zmírnění tíživé situace našeho kolegy vyhlásili veřejnou sbírku,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák, jenž upřesnil, že sbírka poběží v době od 1. dubna do 30. června.

Chcete pomoci Jakubovi? Dvaadvacetiletý Jakub Plešek bude po úrazu potřebovat kompenzační pomůcky, které stojí mnoho peněz a které zdravotní pojišťovny zcela nehradí. Pokud mu chcete pomoci, můžete. Číslo účtu, kam lze finanční pomoc zasílat, je 107–9147980227/0100.

IVAN PAVELEK
Novojičínský deník
http://www.novojicinsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.