Můžete pomoci nemocnému chlapci

Jubilejní čtyřdenní výstava Dům a zahrada, která začíná zítra v Lounech, bude spojena s charitativní akcí ve prospěch chlapce Davida. Naším cílem je vybrat pro něj aspoň 50 tisíc korun a věnovat mu rehabilitační pobyt, říkají pořadatelé.

Louny – Návštěvníci jubilejní oblíbené výstavy Dům a zahrada, která začne zítra ráno na výstavišti v Lounech, se budou moci v případě zájmu zapojit i do dobré věci. Pořadatelé připravili charitativní akci ve prospěch zdravotně postiženého chlapce Davida.

Děti budou moci tomuto chlapci namalovat obrázek. Návštěvníci výstavy pak mohou hlasovat o tom, který z obrázků je podle nich nejzdařilejší. Jeden hlasovací lístek bude stát symbolických pět korun – a právě výtěžek z této ceny za lístky bude celý věnován nemocnému chlapci. Jinými slovy, kdo z návštěvníků si koupí uvedený hlasovací lístek, automaticky přispěje do sbírky pro Davida a pomůže mu tím. Davidovi je dnes čtrnáct let, má ochrnuté končetiny a také oční vadu kvůli předčasnému porodu a mozkové obrně. „Naším předběžným cílem je vybrat pro handicapovaného Davida alespoň 50 tisíc korun. Tím bychom mu pomohli uhradit jeden potřebný rehabilitační pobyt. Davidovi budou odeslány komplet všechny prostředky, které na výstavišti vybereme v uvedené sbírce,“ uvedla Štěpánka Portz ze společnosti Diamant Expo, manažerka nadcházející výstavy v Lounech.

Dětský návštěvník, jehož obrázek pro Davida bude vyhodnocen jako nejzdařilejší, vyhraje zájezd do Legolandu.

Dvacátý ročník výstavy Dům a zahrada v Lounech začíná ve čtvrtek a skončí v neděli. Každý den je areál u Ohře otevřen od 9 do 17 hodin.

Výstava se tématicky týká bydlení a pobytu na zahrádkách, lidé na ní mohou vidět a pořídit si například nábytek, bytové i zahradní doplňky, pomůcky k práci a odpočinku na zahradě, květiny a sazenice a další podobné věci.

Výstava patří spolu se Zahradou Čech v Litoměřicích k největším akcím svého druhu v Ústeckém kraji. Pořadatelé v Lounech letos očekávají přes 30 tisíc návštěvníků.

LIBOR ŽELINSKÝ
Teplický deník
http://www.teplicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.