Maminka postiženého chlapce pomáhá záložkami

Věříte, že dobří lidé stále ještě existují? Je tomu tak. Jednou z nich je Hana Hromádková. Je matkou 20letého syna Marka, který trpí neurologickým onemocněním závažného charakteru, a je nutné udržet a zlepšovat jeho zdravotní stav intenzivní rehabilitací ambulantní i lůžkovou.

Luže – „Paní Hromádková se předloni rozhodla, že založí sbírku a získá peníze, které by mohly pomoci dalším dětem při léčení. Začala vyrábět vlastnoručně malované záložky do knih s texty o radosti, lásce, moudrosti, přátelství a prodávat je spolu s Markem i prostřednictvím svých známých,“ říká Lenka Šuglová, primářka dětského oddělení Hamzovy léčebny v Luži.

NÁROČNÉ, ALE UŽITEČNÉ

„Získávání peněz po malých částkách bylo nesmírně náročné, ale paní Hromádková tomu věnovala hodně své energie. Letos v březnu část sbírkou získaných peněz věnovala potřebné vybrané rodině na konkrétní účel a navíc se rozhodla věnovat 54 tisíc korun našemu dětskému oddělení jako příspěvek na zakoupení léčebného přístroje Bemer,“ dodala Lenka Šuglová.

V Hamzově dětské léčebně mohli zahájit Berner terapie. Přístroj zdokonaluje mikrocirkulaci a tím zlepšuje prokrvení tkání kapilárním systémem. Jednoduše řečeno: dopraví okysličenou krev po celém těle až do těch nejmenších kapilár.

TERAPIE ZDARMA

„Využití Bemeru je nejen léčebné, ale i preventivní. Při lůžkových rehabilitačních pobytech dětí, využijeme Bemer jako součást komplexní terapie, Jsme rádi, že máme takové podmínky, kdy terapii můžeme poskytovat dětem zcela zdarma,“ vysvětlila primářka dětského oddělení Lenka Šuglová.

Pardubický deník
http://pardubicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.