Lidé opět přispěli rekordní částkou – Tříkrálová sbírka

Bezmála 26 milionů korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka v olomoucké arcidiecézi. Jde o nejvyšší částku v historii koledy. Předčí i loňský rekord, a to o více než milion korun. Do ulic Olomouckého a části Zlínského a Pardubického kraje vyrazilo v lednu 18 tisíc koledníků.

Olomouc – Po rozpečetění našli pracovníci Charit v kasičkách celkem 25 905 894 tisíc. „Všem dárcům patří velký dík. Svěřili Charitě obrovské peníze, za které nyní může udělat spoustu dobra. Je pro nás velkým závazkem nezklamat důvěru lidí a jejich pomoc smysluplně rozdělit mezi potřebné,“ uvedl ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt.

V České republice je aktuálně sečteno 99,8 procenta sbírky a prozatím je celková částka 100 306 085 korun.

V Arcidiecézi olomoucké, kde byla tradice koledování v roce 2000 založena, bývá výnos nejvyšší v zemi. Přesto Václava Keprta štědrost dárců a neustálý růst výtěžku nepřestává překvapovat. Loni se koledníkům podařilo vybrat 24,8 milionu.

„Lidé u nás mají otevřená srdce a vnímají potřeby jiných. Výtěžek také ukazuje, že věří v Tříkrálovou sbírku i Charitu,“ míní Keprt.

Více než polovina koledy zůstává přímo v regionu. Například na Šternbersku letos peníze pomohou zaplatit sociálně krizový byt či zřízení dluhové poradny. Na Zlínsku za ně pořídí třeba pomůcky usnadňující pohyb postiženým dětem, oblečení a školní pomůcky pro děti maminek samoživitelek. Také jídlo, pračku či ledničku pro chudé rodiny nebo léky či kompenzační a rehabilitační pomůcky pro starší a nemocné.

„V okolí Olomouce sbírka pomůže lidem v akutní krizi nebo zvýší dostupnost pečovatelské služby pro seniory s tělesným a duševním handicapem,“ řekla mluvčí olomoucké arcidiecézní charity Karolína Opatřilová.

31.01.2017
Olomoucký deník
http://www.olomoucky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.