Sportovní hry zrakově postižené mládeže  

photo on Flickr


V západočeské metropoli se konaly sportovní hry zrakově postižené mládeže, zhruba 50 mladých sportovců z celé republiky soupeřilo v disciplínách, jako je běh, skok do dálky nebo hrálo tzv. gólbal, závodníci s největším zrakovým postižením měli k dispozici traséra. Tradice her sahá do roku 1995.

V Plzni byly v úterý 4. června slavnostně zahájeny XXVII. Sportovní hry zrakově postižené mládeže. Do západočeské metropole se sjely děti se zrakovým hendikepem z celého Česka. Pořadatelem letošního ročníku byla Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené, Plzeň, Lazaretní 25 a nad celou akcí převzali záštitu hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták i manželka prezidenta republiky paní Eva Pavlová.

Celostátní hry probíhaly ve dnech od 3. do 7. června 2024. Úterního slavnostního zahájení na atletickém stadionu Petřín se účastnili i zástupci Plzeňského kraje. „Musím poděkovat paní ředitelce a celému organizačnímu týmu nejen za to, že připravili všechny soutěžní hry rozdělené do několika dnů, ale připravili i pestrý program, takže věřím, že si účastníci odvezou spoustu krásných zážitků a sport pro ně bude i nadále zábavou, díky které na sobě budou chtít neustále pracovat,“ vzkázal radní Plzeňského kraje pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc, prostřednictvím vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslavy Havlíčkové.


Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.