Lapka okradl invalidu o hole a prodal je

Okrást invalidu o zdravotní pomůcku se nerozpakoval šestatřicetiletý zloděj z Lanškrouna. Hendikepovaný muž si jen na chvilku opřel své francouzské hole o zeď, když se přihnal lapka na kole a zmocnil se jich. Pak je za pár korun prodal do sběrny. /ilustrační snímek/

Devětatřicetiletý muž své berle v pátek dopoledne spustil z očí jen na malý moment.

„Hole si opřel v jedné z lanškrounských ulic o zeď bytového domu. Když se na okamžik vzdálil, všiml si, jak s nimi na jízdním kole odjíždí jemu známý muž,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Bezradný invalida, který hole nutně potřebuje k soběstačnému životu, na bezcitný čin okamžitě upozornil policii. Tu záhy napadlo, že lapka zřejmě mohl chtít hliníkové berle zpeněžit.

„Ještě téhož dne policisté zdravotní pomůcku vypátrali ve sběrně druhotných surovin, majitel jim ji dobrovolně vydal,“ přiblížila mluvčí. Hole se však k tělesně postiženému muži vrátily poškozené.

„Na obou chyběla plstěná výplň s rukojetí a dolní gumová chodící část. Podezřelý muž si zřejmě neuvědomil, jakou starost tímto jednáním způsobil zdravotně postiženému muži, který opěru při chůzi k pohybu nutně potřebuje,“ podotkla mluvčí. Pachateli nyní hrozí ve správním řízení přinejmenším patnáctitisícová pokuta.

Mladá fronta DNES

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.