Karlovy Vary zakážou ve svých ubytovnách kouřit i v pokojích

Město Karlovy Vary zcela zakáže v městských ubytovnách kouření. Zákaz zatím platil jen ve společných prostorách. Od února by si nájemníci neměli zapálit ani za dveřmi svých bytů. Radnice chce zabránit případným požárům, které mohou vzniknout z kouření, řekla  náměstkyně primátora Hana Zemanová (Karlovaráci).
Hasiči podle ní nedávno zasahovali v ubytovně Drahomíra, kde muž v jednom z pokojů kouřil a od nedopalku chytla přikrývka. „Město se proto rozhodlo předcházet podobným situacím, protože je to velké riziko pro ostatní obyvatele ubytovny,“ uvedla Zemanová.
Město má nyní čtyři ubytovny, v Kollárově ulici je nejznámější ubytovna Drahomíra, další jsou ve Východní, Úvalské a Teplárenské ulici.
Ubytovací řád ubytoven nově říká, že je zakázáno kouřit a odhazovat nedopalky v ubytovacích jednotkách i ve společných prostorách ubytovny.
V ubytovnác žijí většinou sociálně slabí obyvatelé, pro které může být zákaz kouření problém. Zemanová připouští, že kontrolovat dodržování zákazu může být komplikované. Dohled nad nařízením bude mít městská policie a asistenti kriminality, kteří fungují pod městskou policií.
Porušení ubytovacího řádu je i důvodem k ukončení pronájmu. To by pro obyvatele ubytoven mohlo být dostatečnou hrozbou, aby zákaz dodržovali.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.