Ručinský podpořil Terezu z Bíliny unikátním bílým dresem

Pro ochrnutou Terezu společně shánějí peníze vedení i fanoušci litvínovské Vervy.

Litvínov, Bílina – Dvanáctiletá Tereza Kretschmannová z Bíliny má ochrnuté ruce i nohy, péče o ni je finančně náročná. Dívce a její rodině se rozhodli pomoci litvínovský hokejový klub a jeho příznivci v čele s fanklubem Ropáci On Tour.

Fandové shromáždili už 20 500 korun. Připojil se i hokejista Martin Ručinský. Šéfovi fanklubu Janu Ptáčkovi věnoval unikátní bílý dres, který bude na aukčním portálu vydražen a celý výtěžek půjde na charitativní akci BoBování. Litvínovští hokejisté, respektive jejich fanoušci, měli před sezonou na výběr ze tří barevných variant dresů – žlutou, černou a bílou. Volba padla na první dvě varianty, proto je bílý dres tak cenný. Ručinský se v něm představil při rozbruslení před nedělním zápasem „chezy“ s pražskou Slavií, který „žlutočerní“ vyhráli 4:1.

Pro handicapovanou Terezu bohulibou akci pořádá regionální folková kapela Bob a Bobci. Takzvané BoBování, což je malý charitativní hudební festival, organizuje kapela od roku 2008 na počest svého zesnulého bezdětného kapelníka Josefa Boba Zelenky. Muzikanti si každý rok vyberou jedno zdravotně postižené dítě, které společně s dárci podpoří. „Peníze sháníme, kde se dá. Oslovujeme i firmy,“ řekl včera Mosteckému deníku kytarista a skladatel René Ježek Kříž.

Festival pro Terezu bude 18. dubna v Besedě v obci Hrob. Sejdou se tam hlavně trampské, folkové, bluegrassové a country kapely. Kapacita sálu je zhruba 200 lidí, vstup bude zdarma. Lidé budou moci dávat příspěvky do kytary. Výtěžek z BoBování se předá přímo na místě rodičům handicapované dívky.

M. VOKURKA, F. BÍLEK
Teplický deník
http://www.teplicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.